Büyü, Afsun, Muska, Magi, Bügü

Büyülerin Özellikleri

Büyü özellikleri açısından başvurduğunuz büyünün özelliğine kadar değişkenlik ve farklılık göstermektedir. İnanılmaz etkileri olan büyüleri ne amaçla ve nerde kime yaptıracağınız çok önemlidir. Bu açıdan medyumlar kişiye göre büyü seçebilirler. Siz süryani büyüsü yaptırmak istersiniz, medyum bu olmaz daha farklı büyü yapmamız lazım diyebilir.

Büyülerin Özellikleri
Medyumlar büyülerin özelliklerini şu biçimde ayırmışlardır.
 • Basit Büyüler
  Birilerini yada birinin iyiliği düşünülerek yaptırılan büyülerdir. Ak Büyüler barıştırma, geri döndürme, evlendirme, iki çifti barıştırma, koruma gibi iyilik üzerine yapılan büyülerdir.
 • Kara Büyü
  Birilerini yada birini etki altına almak, hayatını zorlaştırmak, İşlerini Kapatmak, Hastalığına sebebiyet vermek, ayaklarını bağlamak, ağız kapatmak, felç etmek, hasta etmek vs. gibi kötülük üzerine yapılır. Bu büyülerde dış varlıklar şeytani güçler kullanılır.
 • Objelerle Büyü
  Temas büyüsünde temas esas olduğundan parça-bütün ilişkisi inancıyla bir kimsenin saçından alınan bir kıl, elbisesinden koparılan bir bez parçası, bir tırnak ucu, kopartılan bir iplik parçası gibi şeylerle bu büyü yapılır. Temas büyüsü genellikle kişinin iyiliği için yapılmaktaysa da bazen bir kötülüğü uzaklaştırmak veya zarar vermek için de buna başvurulabilmektedir.
 • Büyü Yapmak
  Pek çok yerde uygulanmaktadır. Bir şeyin taklidini yapmakla o şeyin esasını etkileme, taklit yoluyla istenilen sonucu elde etme esasına dayanır. Bu büyünün temeli, benzerin benzeri meydana getirdiği şeklindeki ilkesine dayanır. Aynı zamanda analoji büyüsü, homeopatik büyü de denilen bu büyüye hem iyi hem de kötü gayeler için başvurulur. Bu büyü şeklinde çocuk isteyenlerin bezden bebek, ev isteyenlerin de ufak taşlarla bir ev yapmaları benzerin benzer şeyler meydana getirebileceği inancından kaynaklanır.
 • Koruma Büyüsü
  Genellikle savunma ve korunma için yapılır. Kutsal yazılar, bıçak, makaslar, mavi boncuklar ve çeşitli nazarlık eşyalar bulundurularak büyücülerin bazı faaliyetleriyle gebe ve lohusaların zararlı etkilere karşı korunması bu büyü içinde kabul edilmektedir. Büyücü bu maksatla o kişinin muska ve uğurluklar gibi okunmuş veya hazırlanmış bazı şeyleri taşımasını ister.
 • En Güçlü Büyüler
  Bu büyüyü yapan, tabiat olaylarını yönetim ve denetimi altına alarak güçlü iradesiyle onları dilediği gibi kullanabildiğini iddia eder, kendisinin parapsikolojik bir hayatı olduğunu telkin eder; özel bazı sözleri, tekerlemeleri, dua veya bedduaları ile büyüyü hazırlamak için elverişli bir durum meydana getirmek ister. Meselâ Güney Afrika’da yaşayan Zulu kabilesi mensupları, kızgın kömür üzerine su dökülmesiyle yapılan büyünün fırtınayı önlediğine inanırlar. Kötü ve zararlı olayları önlemek, uğursuzluktan korunmak, insanların zararlarından kaçınmak için bu büyüye başvurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir