Kategoriler
Genel

Ritüel

Ritüel Büyümüdür?

Ritüel Kelime Anlamına gelen adet haline gelmiş şeylerdir. Ritüel in bir diğer adıda ayindir. Farklı topluluklar da farklı ritüeller bulunmaktadır. Kimi topluluklar yiyecek ve içecek bereketi için ayinler yaparlar ve bolluk olacağına inanarak bu ayinleri düzenli olarak gerçekleştirirler. Başka Topluluklar ise bu tür ritüel ayinler kötü ruhlardan korunmak ve onlardan gelecek zararları engellemek amacı ile yapmaktadırlar. Ritüeller değişkendir.

Ritüel

Ritüelin Amacı

Ritüel, insanların kutsal kabul ettikleri davranış biçimleridir. Bu davranışlar, belli aralıklarla tekrarlanır. Ve bu sayede insanlar daha huzurlu, güvenli bir yaşama sahip olacaklarını düşünürler. Ritüellerin hedefi bolluk ve bereket, sağlık, uzun ömür, korunma gibi kavramları içerir.

Şimdiki zamanda daha garip ritüeller oluşmuştur. Başına kötü işlerin gelmesinden ve kendisini sıkıntı içerisinde bulan insanlar medyumlar dan yardım isterler. Yeni nesil ayin yapılarak bu kişilerin bulundukları durumdan kurtulmaları amacıyla yapılan bu ayinler ile üzerindeki büyü veya benzeri bir varlığın def edilmesi amaçlanmaktadır.

Korunmak İçin Ritüel (Ayin)

Örneği birileri tarafından rahatsız edilmek, sıkıntı ve zarara uğramak gibi durumlara göre bu ritüel görünmeyen şeyler için yapılan bir toplanma ayini şeklidir. Günümüzde birçok kişi bu tür ritüeller ile korkularından ve istemedikleri kötü enerjilerden kurtuldukları söylenmektedir. Bizim araştırmalarımıza göre 2021 de daha sık diller de dolaşan bu ritüel kelimesi medyumlar tarafından kullanılan ayinlerde kullanılmaktadır.

Medyumlar ve Ritüeller

Medyum Hocalar tarafından kişi üzerinden kaldırılacak bir kötü durum için 1 ile 10 hoca arasında gurup ile ayin yapılmaktadır. Ayinin belli aralıklarla yapılması kişinin ruhunun hafiflediği ve kötü enerjilerden kurtulduğu görünmektedir. Bağlanma Ayini, uzaklaştırma ayini, korunma ayini olarak yapılan bu şey insanın inancına göre şekillenmekte ve kişinin hayata bakışını ve yaşamını kolaylaştırdığını yorumlar ve makalelerde okumakta ve görmekteyiz.

Bu kavram ile bir çok medyum ve hocalar değişik ayinler yaptıkları ve ayinler sırasında kişilerin, sevenlerin, çiftlerin bir birine bağlanması sağlanmış olduğu yorumlarda bahsediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir